All Products
Keywords [ oem vertical and horizontal cnc milling machine ] match 59 Products.
Small Vertical CNC Turret Milling Machine Steel Fabrication Machinery M4
| NAME: | M4 Turret Type Milling Machine Manufacturer Sales |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
Bullhead Ram Metal Milling Machine Shaping Machine Horizontal Shaper
| Name: | Metal Shaper BY60100 Hydraulic Shaping Machine |
|---|---|
| Max. Shaping Length(mm): | 1000 |
| Worktable Size (L*W) (mm): | 1000*500 |
Hydraulic Metal Milling Machine Shaper Planer BY60100
| Name: | Metal Shaper BY60100 Hydraulic Shaping Machine |
|---|---|
| Max. Shaping Length(mm): | 1000 |
| Worktable Size (L*W) (mm): | 1000*500 |
3 Axis Heavy Duty Universal Milling Machine Vertical Turret Mill
| Model: | Zx6350 |
|---|---|
| Maximum Borehole Diameter: | 50mm |
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
750w Metal Vertical Manual Milling Machine Bench Top X6436
| Taper Of Spindle Taper Hole: | 7:24 ISO40 (V)tso050(H) |
|---|---|
| Distance From Vertical Spindle Hole Center To Column Surface: | 350-850mm |
| Distance From End Face Of Vertical Spindle To Worktable: | 210-710mm |
CNC 4 Axis VMC Machine Small Horizontal Machining Center For Metal Vmc1165
| Model: | VMC1165 |
|---|---|
| Table Size (mm): | 1200*600 |
| Max. Allowable Load (Kg): | 800 |
Benchtop Turret Conventional Vertical Milling Machine 5HW
| Workbench Area: | 1370*254 |
|---|---|
| X Axis(mm): | 880-980 |
| Y Axis(mm): | 380-420 |
Mechanical M4 Turret Head Milling Machine Vertical Universal Tool For Metal Cutting
| Machine Model: | M4 |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
High Precision Drilling Swivel Head Milling Machine Vertical Turret Mill
| Max. Drilling Dia.: | 50mm |
|---|---|
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
| Max. Vertical Milling Dia.: | 25mm |


