All Products
CK6140 1000mm horizontal cnc lathe machine GSK System Power Turret 380V
| Voltage: | 380V |
|---|---|
| Power(w): | 4.0/5.5/7.5kw |
| Condition: | New |
270mm X Axis Travel and Φ32 Boring Tool Size CNC Turning Machine User Friendly Design
| Spindle Speed (rpm): | 10-3000rpm |
|---|---|
| Y Axis Travel (mm): | 90 |
| X, Z Axis Feed Speed (m/min): | 30/36 |
12 Station Computerized Metal Lathe 62mm Spindle Bore Dia 700mm Z Axis Travel 560mm Max Swing Over Bed Dia
| Y Axis Travel (mm): | 90 |
|---|---|
| Tailstock Travel (mm): | 440 |
| Product Name: | China Metal Lathe Machine TCK56 CNC Lathe Machine Slant Bed Hydraulic Chuck And Tailstock Y Axis |
CNC Automatic Lathe Parts with 700mm Z Axis Travel and 30/36m/min X Z Axis Feed Speed
| Boring Tool Size (mm): | Φ32 |
|---|---|
| Max Swing Over Cross Slide Dia. (mm): | Φ330 |
| Product Category: | CNC Lathe Machine |
700mm Z Axis Travel CNC Lathe Machine With 12 Station Tool Holder 8" Hydraulic Chuck Workpieces
| X, Z Axis Feed Speed (m/min): | 30/36 |
|---|---|
| Spindle Bore Dia (mm): | Φ62 |
| Y Axis Travel (mm): | 90 |
CNC Lathe Machining Mold Parts Tailstock Travel mm 440 and X Axis Travel mm 270
| Z Axis Travel (mm): | 700 |
|---|---|
| No. Of Tool Holder: | 12 Station |
| Max Cutting Length (mm): | 500 |
8” Hydraulic Chuck Heavy Duty Machining Cnc Metal Turning 30/36m/Min X Z Axis Feed Speed 32 Boring Tool Size
| Product Category: | CNC Lathe Machine |
|---|---|
| Product Name: | China Metal Lathe Machine TCK56 CNC Lathe Machine Slant Bed Hydraulic Chuck And Tailstock Y Axis |
| Max Swing Over Bed Dia. (mm): | Φ560 |
Max Swing Over Bed Dia mm Φ560 Flat Bed CNC Lathe Machine for Coolant Capacity L150
| Tailstock Travel (mm): | 440 |
|---|---|
| Product Category: | CNC Lathe Machine |
| Spindle Bore Dia (mm): | Φ62 |
150L Coolant Capacity Turning Cnc Lathe Machine High Precision Φ32mm Boring Tool Size 270mm X Axis Travel
| Spindle Speed (rpm): | 10-3000rpm |
|---|---|
| Z Axis Travel (mm): | 700 |
| Spindle Bore Dia (mm): | Φ62 |
China Metal TCK56 Slant Bed CNC Lathe Machine Hydraulic Chuck And Tailstock Y Axis
| Parameter: | TCK56 |
|---|---|
| Max Swing Over Bed Dia.(mm): | Φ560 |
| Max Swing Over Cross Slide Dia.(mm): | Φ330 |
