All Products
Keywords [ horizontal universal milling machine manufacturers ] match 35 Products.
High Precision White Metal Parts VMC CNC Milling Machine VMC550 600x450mm
| Power(w): | 5.5W |
|---|---|
| Cnc Or Not: | Normal |
| Voltage: | 220V 380V |
Mechanical M4 Turret Head Milling Machine Vertical Universal Tool For Metal Cutting
| Machine Model: | M4 |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
Automated Geared Head Tabletop Vertical Mill Machine For Drilling High Precision
| Max. Drilling Dia.: | 50mm |
|---|---|
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
| Max. Vertical Milling Dia.: | 25mm |
750w Metal Vertical Manual Milling Machine Bench Top X6436
| Taper Of Spindle Taper Hole: | 7:24 ISO40 (V)tso050(H) |
|---|---|
| Distance From Vertical Spindle Hole Center To Column Surface: | 350-850mm |
| Distance From End Face Of Vertical Spindle To Worktable: | 210-710mm |
Mini Manual Milling Vertical Drilling Machine 3 Axis ZX6350A Gear Head
| Table Travel (X) (mm): | 600 |
|---|---|
| Table Travel (Y) (mm): | 260 |
| Table Travel (Z) (mm): | 360 |


