All Products
Keywords [ horizontal universal milling machine manufacturers ] match 35 Products.
3 Axis Heavy Duty Universal Milling Machine Vertical Turret Mill
| Model: | Zx6350 |
|---|---|
| Maximum Borehole Diameter: | 50mm |
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
OEM Turret Head Metal Universal Milling Machine 3HP 2.2KW
| Machine Model: | X6325 |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
Vertical And Horizontal X6325 Milling Machine Universal
| NAME: | Rotary Head Milling Machine X6325 Universal Milling Machine |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
Universal Large Machining Center 5 Axis Vertical CNC Mill Machine VMC1160
| Name: | VMC1160 5axis Vertical CNC Milling Machine Universal Milling Machining Center |
|---|---|
| Number Of Axes: | 5 |
| Machining Capacity: | Medium Duty |
X6436 Universal Vertical Turret Milling Machine
| Parameter: | X6436 Universal Rotary Milling Machine |
|---|---|
| Taper Of Spindle Taper Hole: | 7:24 ISO40 (V)tso050(H) |
| Distance From Vertical Spindle Hole Center To Column Surface: | 350-850mm |
M4 Horizontal Vertical Mini Metal Milling Machine Turret Type
| NAME: | M4 Vertical Turret Type Milling Machine For Metal |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
ODM Universal Drilling Small Metal Milling Machine Horizontal And Vertical M16mm
| Name: | ZX6350 Drilling Milling Machines Universal Milling Machine |
|---|---|
| Maximum Borehole Diameter: | 50mm |
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
Custom Benchtop Vertical Milling Machine Universal Turret Milling Machine
| NAME: | X6325 Universal Turret Milling Machine |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
High Precision 3axis Metal Milling Machine Mini Vertical Milling Drilling Machine ZX6350
| Name: | ZX6350 Drilling Milling Machines Universal Milling Machine |
|---|---|
| Maximum Borehole Diameter: | 50mm |
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
Economic Mini Vertical Milling Drilling Machine Universal Head ZX7550
| NAME: | Bowling Drilling Milling Machines ZX7550 Drilling Milling Machine |
|---|---|
| Max. Drilling Dia.: | 50mm |
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |


