All Products
Keywords [ vertical swivel head milling machine ] match 19 Products.
Vertical And Horizontal X6325 Milling Machine Universal
| NAME: | Rotary Head Milling Machine X6325 Universal Milling Machine |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
Horizontal Drilling CNC Vertical Milling Machine Multifunction 120mm
| Table Travel (X) (mm): | 600 |
|---|---|
| Table Travel (Y) (mm): | 260 |
| Table Travel (Z) (mm): | 360 |
Vertical Horizontal turret Universal Milling Machine With Rotation Table 590mm/min
| Name: | Vertical And Horizontal Milling Machine X6436 Rotation Table Milling |
|---|---|
| Distance From Vertical Spindle Hole Center To Column Surface: | 350-850mm |
| Distance From End Face Of Vertical Spindle To Worktable: | 210-710mm |
Mini Manual Milling Vertical Drilling Machine 3 Axis ZX6350A Gear Head
| Table Travel (X) (mm): | 600 |
|---|---|
| Table Travel (Y) (mm): | 260 |
| Table Travel (Z) (mm): | 360 |
750w Metal Vertical Manual Milling Machine Bench Top X6436
| Taper Of Spindle Taper Hole: | 7:24 ISO40 (V)tso050(H) |
|---|---|
| Distance From Vertical Spindle Hole Center To Column Surface: | 350-850mm |
| Distance From End Face Of Vertical Spindle To Worktable: | 210-710mm |
High Precision 3axis Metal Milling Machine Mini Vertical Milling Drilling Machine ZX6350
| Name: | ZX6350 Drilling Milling Machines Universal Milling Machine |
|---|---|
| Maximum Borehole Diameter: | 50mm |
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
Custom Benchtop Vertical Milling Machine Universal Turret Milling Machine
| NAME: | X6325 Universal Turret Milling Machine |
|---|---|
| Workbench Area: | 1270*254 |
| X Axis(mm): | 780-850 |
VH Homemade Vertical Milling Machine Benchtop Horizontal Milling Machine
| NAME: | Bowling Drilling Milling Machines ZX7550 Drilling Milling Machine |
|---|---|
| Max. Drilling Dia.: | 50mm |
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
Automated Geared Head Tabletop Vertical Mill Machine For Drilling High Precision
| Max. Drilling Dia.: | 50mm |
|---|---|
| Max. End Milling Dia.: | 100mm |
| Max. Vertical Milling Dia.: | 25mm |


