All Products
Keywords [ vmc850 machining center ] match 251 Products.
Mechanical CNC 3 Axis Metal Milling Machine VMC850 Vertical Machining Center
| Name: | CNC 3 Axis Metal Milling Machine VMC 850 High Quality Taiwan Vertical Machining Center |
|---|---|
| Number Of Axes: | 3 |
| Machining Capacity: | Medium Duty |
5 Axis Precise VMC850 Vertical CNC Machining Center 8000rpm Spindle 16/24 Tool Changer
| Z-Axis Travel: | 500mm |
|---|---|
| Y-Axis Travel: | 500mm |
| Machine Weight (Kg): | 5300kg |
VMC850 Vertical Machining Center 5.5 / 7.5kw CNC Milling Machines
| Load Capacity: | 500 Kg |
|---|---|
| Motor Power: | 5.5/7.5kw |
| Warranty: | 1 Year |
VMC850 Small Vertical Machining Center Cnc Milling Machine 3axis
| Model: | VMC850 |
|---|---|
| Table Size (mm): | 1000*500 |
| Max. Allowable Load (Kg): | 500 |
5 Axis Cnc Vertical Machine Center Metal Milling Vmc850
| Model: | VMC850 |
|---|---|
| Table Size (mm): | 1000*500 |
| Max. Allowable Load (Kg): | 500 |
5300kg CNC Vertical Machining Center With 500mm Z Axis Travel And 16/24-Tool Changer
| Tool Changer Capacity: | 16/24 |
|---|---|
| Machine Weight (Kg): | 5300kg |
| Max Loading Weight On Worktable: | 600kg |
3 Axis Cnc Metal Milling Machine Fanuc Vmc850 Vertical Machining Center
| Model: | VMC850 |
|---|---|
| Table Size (mm): | 1000*500 |
| Max. Allowable Load (Kg): | 500 |
VMC850 4 Axis VMC Machine Vertical CNC Horizontal Machining Center Manufacturers
| Warranty: | 1 Year |
|---|---|
| Weight: | 4800kg |
| Condition: | New |
CNC Control Vertical Machining Center 16/24 Tool Changer Capacity 1400 x 700mm
| T Slot (mm): | 5-18x100 |
|---|---|
| Positional Accuracy: | ±0.01mm |
| Max Loading Weight On Worktable: | 600kg |
5 Axis Vmc850 Cnc Vertical Machine Center 7.5 / 11 KW
| Warranty: | 2 Years |
|---|---|
| Weight: | 4800kg |
| Dimension(l*w*h): | 3200*2800*3200mm |


